Arbëri

Balje i reagon Hoxhiqit, thotë se do ta votojë Kurtin për kryeministër e Osmanin për presidente

Balje i reagon Hoxhiqit, thotë se do ta votojë Kurtin për kryeministër e Osmanin për presidente
 

Kryetarja e Listës së Bashkimit Socialdemokrat, Duda Balje ka reaguar ndaj një shkrimi të kandidates për deputete nga komuniteti boshnjak Adriana Hoxhiq e cila tha se do të bëjë gjithçka që të dëshmojë se Kosova nuk është shtet i së drejtës.

Balje përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka thënë se ata që deklarojnë se Kosova është shtet jo ligjor kanë probleme serioze me demokracinë dhe drejtësinë.