Arbëri

Zyrtari i VV-së i kundërpërgjigjet dhe e fyen Grenellin

Zyrtari i VV-së i kundërpërgjigjet dhe e fyen Grenellin
Albin Kurti dhe Richard Grenell
 

Deputeti i Vetëvendosjes në legjislaturën e kaluar dhe kandidati për deputet në zgjedhjet e fundit, Dimal Basha, i është kundërpërgjigjur ish-emisarit të SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell.

Diplomati amerikan, gjatë ditës së martë përmes dy postimeve në Tëitter, ka akuzuar Albin Kurtin si anti-amerikan dhe ka ftuar presidentin e ri, Joe Biden, “që ta ndalë atë”.