Arbëri

Rashiq: Sulmi ndaj djalit tim ishte i paralajmëruar

Rashiq: Sulmi ndaj djalit tim ishte i paralajmëruar
 

“Grupi i personave që e ka pritur djalin tim pas shkollës, një ditë më herët ka publikuar në Facebook dhe Instragram, postime ku thuhej ‘nesër prehet shiptari’ dhe ‘kush do ta mbijetojë të hënën do të tregojë për të’”, thotë për Radion Evropa e Lirë, Nenad Rashiq, lideri i Partisë Demokratike Progresive. Ai ka shtuar se këto postime do t'i bëjë publike në një konferencë për media.

Djali i Rashiqit, Nikolla është sulmuar të hënën, më 22 shkurt, në Llapnasellë të Graçanicës, komunë e banuar me shumicë serbe.