Arbëri

Hoxhaj: PDK-ja s’do të jetë pjesë e qeverisë me VV-në

Hoxhaj: PDK-ja s’do të jetë pjesë e qeverisë me VV-në
 

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se qytetarët e Kosovës kanë folur dhe vullneti i tyre duhet respektuar.

Ai ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje për rezultatin, derisa ka bërë të ditur se nuk do të jenë bashkë me ta në qeverisje.