Arbëri

Lekaj e quan PDK-në parti “kulleriste”

Lekaj e quan PDK-në parti “kulleriste”
 

Ish-kandidati për deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, e ka quajtur PDK-në parti “kulleriste”.

Ai ka thënë se kur PDK-ja kishte nevojë për të qëndruar në pushtet e për të marrë votat e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe atij të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj i kërkonin ku ishin e ku nuk ishin.