Arbëri

Sot mot me diell, vranësira e shi

Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim
Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat herë-herë do të dendësohen, kështu që vende-vende do të sjellin reshje shiu të intensitetit të ulët deri mesatar.