Arbëri

LDK-ja publikon listën, Veliu i katërti, Pacolli i pesti e Zemaj i 17-i

 

Lidhja Demokratike e Kosovës ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë.

Listës i prin Avdullah Hoti, pasuar nga Kujtim Shala, Hykmete Bajrami dhe Agim Veliu. Kryetari i Aleancës Kosovare e Re, Behgjet Pacolli, ka numrin 5 në këto zgjedhje.