Arbëri

Zëdhënësi i PDK-së ironizon me bashkimin e Osmanit me VV-në

 

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi, ka ironizuar me bashkimin e ushtrueses së detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, me listën e Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Sot gjatë ditës, Osmani dhe VV-ja zytarizuan marrëveshjen për të garuar në një listë të përbashkët, me Albin Kurtin kandidat për kryeministër e Osmanin për presidente.