Arbëri

Mot i vranët në ditët e fundit të vitit

Mot i vranët në ditët e fundit të vitit
Foto: KOHA
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditëve të fundit të këtij viti do të jetë mot kryesisht i vranët dhe i butë.

Sipas IHMK-së, vranësirat e krijuara do të jenë jostabile duke krijuar reshje shiu në viset e ulëta.