Arbëri

Surroi: Komisioni për burgjet e UÇK-së kurth e fatkeqësi, e vë Shqipërinë në pozitë të keqe

Surroi: Komisioni për burgjet e UÇK-së kurth e fatkeqësi, e vë Shqipërinë në pozitë të keqe
 

I ftuar në Tempora nga Sonila Meço në RTV Ora, publicisti Veton Surroi u shpreh se ballafaqimi me të kaluarën sapo ka filluar.

“Jemi në një fazë ku historia po përdoret,” nënvizon Surroi duke komentuar dhe ngritjen e komisionit për çështjen e hetimeve të Dick Martyt nga maxhoranca në Shqipëri.