Arbëri

Sot mot me diell në Kosovë

Sot mot me diell në Kosovë
 

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat do të sjellin mot me diell në të gjithë territorin.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, të cilat do të variojnë: në zonat malore nga -1°C në 06°C dhe në zonat e ulëta nga 01°C në 11°C.