Arbëri

Mustafa: Deklaratat se dikush nga Shqipëria ishte kundër UÇK-së nuk u ndihmojnë atyre që janë në Hagë

 

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se Shqipëria ka qenë në krah të Kosovës në rrugën e saj të çlirimit dhe shtetndërtimit.

Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se konstruktimet se dikush nga Shqipëria ka qenë kundër UÇK-së janë të pavërteta dhe nuk iu ndihmojnë ushtarëve të saj që sot janë në Hagë.