Arbëri

11 të vdekur dhe 597 raste të reja me COVID-19 sot në Shqipëri

11 të vdekur dhe 597 raste të reja me COVID-19 sot në Shqipëri
 

Në 24 orët e fundit, në Shqipëri kanë rezultuar pozitivë me virusin SARS COV2, 597 qytetarë, 11 kanë vdekur dhe 122 pacientë janë shëruar.

Aktualisht në tri spitalet COVID, po trajtohen 393 pacientë, 16 në terapi intensive, nga të cilët 5 të intubuar.