Arbëri

Moti në Shqipëri

Moti në Shqipëri
 

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët pa reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 11ºC në 21°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 22°C.