Arbëri

Ahmeti ankohet se kryetarët e komunave s’janë konsultuar për karantinimin

Ahmeti ankohet se kryetarët e komunave s’janë konsultuar për karantinimin
 

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është ankuar se Qeveria dhe Ministria e Shëndetësisë nuk janë konsultuar me kryetarët e komunave për vendimin e fundit për karantinim të shtatë komunave.

Në një postim në Facebook pak pasi qeveria zyrtarizoi vendimin e ri, Ahmeti ka thënë se “informimi i kryetarëve të komunave dhjetë minuta para publikimit në media nuk është konsultim”.