Arbëri

Infektivja mbushet pas shtimit të rasteve me COVID-19, paralajmërohen masa parandaluese

Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Për të tretën ditë me radhë është shënuar numër rekord me të infektuar në Kosovë.

Por, rekord ka pasur edhe në marrjen e mostrave nga IKSHPK-ja dhe laboratorët privatë.

Nga 1 mijë e 608 mostra, 418 persona kanë rezultuar pozitivë, raporton KOHA.