Arbëri

Sot parashihet mot me diell në Kosovë

Sot parashihet mot me diell në Kosovë

Gjatë ditë së sotme pritet të mbahet mot me vranësira dhe intervale relativisht të gjata me diell.

Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4 dhe 6 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet parashihen të jenë ndërmjet 15 dhe 21 gradë.