Arbëri

​Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

​Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Java e fundit e tetorit do të vazhdoj me kushte të mira meteorologjike, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Do të ketë vranësira dhe intervale relativisht të gjata me diell. Në fushat termike do të ketë rritje të lehta sidomos në vlerat e temperaturave minimale, deri sa ato maksimalet mbesin pothuaj të ngjashme.