Arbëri

Ministrja Haradinaj-Stublla e ambasadori Minxhozi biseduan rreth përgatitjeve për takimin Kosovë-Shqipëri

Ministrja Haradinaj-Stublla e ambasadori Minxhozi biseduan rreth përgatitjeve për takimin Kosovë-Shqipëri

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në një takim zyrtar ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Ministrja Haradinaj dhe ambasadori Minxhozi kanë biseduar për përgatitjet para mbledhjes së dy qeverive, takim ky që do mbahet me 2 tetor.