Arbëri

VV-ja nuk sheh asnjë avantazh ekonomik për Kosovën nga marrëveshja e Washingtonit

VV-ja nuk sheh asnjë avantazh ekonomik për Kosovën nga marrëveshja e Washingtonit
 

Lëvizja Vetëvendosje ka vazhduar me kritikat drejtuar Qeverisë Hoti për marrëveshjen e Washingtonit. Të enjten, kjo parti është fokusuar në çështjet ekonomike.

Sipas nënkryetarit të VV-së, Besnik Bislimi, dhe deputetit Hekuran Murati, Kosova s’do të përfitojë asgjë nga marrëveshja e Washingtonit.