Arbëri

Gjuriq: Serbia në Uashington për biseda me Kosovën vetëm mbi ekonominë

Gjuriq: Serbia në Uashington për biseda me Kosovën vetëm mbi ekonominë
 

Më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë do mbahet takimi mes palës kosovare dhe asaj serbe.

Për takimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Washington është deklaruar drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.