Arbëri

Gjithsej 457 të vdekur në Kosovë, Agani thotë se koronavirusi do të lërë pasoja në shëndetin mendor

Foto: Alban Bujari / KOHA

Nëntë persona kanë vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, duke bërë që numri i rasteve me fatalitet nga ky virus të shkojë në 457.

Nga 455 mostra të marra nga SHSKUK-ja, gjurmimi i rasteve në terren dhe laboratorët privatë, janë regjistruar 169 raste të reja pozitive, derisa janë shëruar 197 persona.