Arbëri

Mot me shi sot në Kosovë

Mot me shi sot në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, i shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit, reshjet parashihen të jenë me intensitet më të zvogëluara në krahasim me ditët e fundit.