Arbëri

Moti në Shqipëri i paqëndrueshëm sot

Moti në Shqipëri i paqëndrueshëm sot
Foto: Ilustrim

Edhe sot pritet mot i paqëndrueshëm në Shqipëri.

Dita nis me mot të kthjellët dhe alternime vranësirash të cilat herë pas here do të sjellin reshje të izoluara dhe mesatare, gjatë pjesës së dytë të ditës. Në disa qytete nuk përjashtohet mundësia për reshje në formën e shtrëngatave.