Arbëri

Selimi: AAK-ja nuk përkrah dialogun teknik e as atë pa SHBA-në në tavolinë

Selimi: AAK-ja nuk përkrah dialogun teknik e as atë pa SHBA-në në tavolinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk e përkrah një dialog ku pjesë e tij nuk është ShBA-ja dhe një që mund të rrëshqasë në dialog teknik.

Partia e Ramush Haradinajt po ankohet në LDK-në edhe sa i përket emërimit të Koordinatorit shtetëror për dialog, i cili sipas tyre u bë pa asnjë konsultim paraprak me partnerët e koalicionit. Gjatë ditës është raportuar se do të ketë takime mes kreut të LDK-së dhe të AAK-së, si shkak i përçarjeve mes koalicionit, megjithatë Selim Selimi nga kjo parti, thotë se nuk është njoftuar për një takim të tillë.