Arbëri

Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Vranësira të lehta dhe të dendura do të jenë prezente në Shqipëri duke sjellë mot të vranët dhe reshje në të gjithë territorin.

Në ultësirën perëndimore gjatë paradites reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave, ndërsa pasdite do kemi reshje me intensitet të ulët.