Arbëri

Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri
Foto: Ilustrim

Në Shqipëri moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do të shtohen gjatë pjesës së dytë të ditës, duke sjellë reshje shiu.

Në zonat malore reshjet do të jenë në formën e rrebesheve.