Arbëri

Në 6 ditë, 3 pushues nga Kosova humbin jetën në plazhet e Shqipërisë

Në 6 ditë, 3 pushues nga Kosova humbin jetën në plazhet e Shqipërisë

Në 6 ditë tre pushues nga Kosova kanë gjetur vdekjen në bregdetin e Shqipërisë. Viktima më i fundit është regjistruar mesditën e kësaj të hëne, ku mësohet se është mbytur në Durrës 60-vjeçari. Report Tv mëson se viktima është identifikuar si R.B., 60 vjeç.

"Më datë 06.07.2020, rreth orës 13:00, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, shtetasi kosovar R.B., 60 vjeç, dyshohet se është mbytur duke u larë në det, e për pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes", njofton policia.