Arbëri

Tërmet në Korçë me magnitudë 3.9 të shkallës së Rihterit

Tërmet në Korçë me magnitudë 3.9 të shkallës së Rihterit
 

Një tërmet me magnitudë 3.9 të shkallës Rihterit ka goditur Korçën në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas të dhënave të bëra publike nga Instituti i Gjeoshkencave, goditja ka qenë me magnitudë 3.9 dhe ka pasur epiqendër Korçën.