Arbëri

Vuçiq për aktakuzën ndaj Thaçit: Duhet të vetëpërmbahemi për hir të serbëve në Kosovë

Vuçiq për aktakuzën ndaj Thaçit: Duhet të vetëpërmbahemi për hir të serbëve në Kosovë
 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ai dhe serbët duhet të vetëpërmbahen në lidhje me aktakuzën e Gjykatës Speciale ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Ai në një konferencë për media para ambasadës së Serbisë në Bruksel, ku sot e dje zhvilloi takime me zyrtarë të lartë të BE-së, tha se këtë po e bën për siç tha “mbrojtur serbët që janë në Kosovë”.