Arbëri

Carl Bild nuk do të habitet nëse intensifikohet puna për mbylljen e Speciales

Carl Bild nuk do të habitet nëse intensifikohet puna për mbylljen e Speciales
 

Bashkëkryesuesi i Këshillit Evropian për Marrëdhënie të Jashtme, Carl Bildt, nuk do të habitej nëse përpjekjet për të zhbërë Gjykatën Speciale do të shtoheshin tash, kur janë ngritur aktakuzat për presidentin e vendit Hashim Thaçi dhe kreun e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.

Ai përmes Twitterit ka pyetur kryeministrin Avdullah Hoti, se pse pikërisht në këtë kohë, para takimit Kosovë – Serbi, që ishte paraparë për 27 qershor në Washington, Prokurori Special ka publikuar aktakuzën.