Arbëri

SHBA-ja i quan aktakuzat hap përpara në procesin e drejtësisë

 

Ambasada e SHBA-së në Kosovë, i ka quajtur aktakuzat ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, si hap përpara në procesin e drejtësisë dhe të pajtimit në Ballkanin Perëndimor.

Në një përgjigje KOHËN në lidhje me publikimin e aktakuzave, SHBA-ja thotë se ky njoftim ka qenë duke u përgatitur qe 20 vjet.