Arbëri

Mot i paqëndrueshëm në pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Foto: Arben Llapashtica
 

Java e parë e stinës së verës do të vijojë me kushte të paqëndrueshme meteorologjike, por që nga mesi i javës grafiku në fushat termike do të shënojë ngritje, bashkë me presionin atmosferik, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media.

“Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe gjatë javë së ardhshme, kryesisht të hënën dhe të martën, por me episode të shkurta dhe duke mos e përfshirë gjithë territorin”, thuhet në komunikatë.