Arbëri

Kthimi në shkolla, ministrja Bajrami jep detajet

 

Me dëshirën për kthim në shkollë, fëmijët kanë intervistuar ministren në detyrë të Arsimit, Hykmete Bajrami.

Ajo në emisionin “Sot” ka thënë se po presin dritën e gjelbër nga IKSHP-ja dhe MSH-ja për kthim të nxënësve në shkollë.