Arbëri

Presidenti Thaçi publikon pamje të një laboratori të drogës, akuzon “Grupin Kurti”

Presidenti Thaçi publikon pamje të një laboratori të drogës, akuzon “Grupin Kurti”

Pamje të një laboratori droge në Prishtinë janë publikuar të enjten nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka vazhduar akuzat e rënda ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti, ministres në detyrë të Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe u.d të ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, duke i lidhur ata me këto pamje.