Arbëri

Kurti bisedë telefonike me Zaevin, flasin për Covid-19 dhe dialogun

 

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe kryetari i Unionit Social Demokratik të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, zhvilluan sot bisedë telefonike, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Tutje thuhet se ata diskutuan për menaxhimin me COVID-19 në të dy vendet.