Arbëri

Kurti falëndëroi Lajçakun për qëndrimin kundër shkëmbimit të territoreve

 

Dialogu e liberalizimi i vizave kanë qenë në mesin e temave të telefonatës, të hënën, midis kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit dhe përfaqësuesit special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Detaje të telefonatës së tyre kanë dhënë si Lajçaku, përmes Twitterit, ashtu edhe Kurti, përmes një njoftimi për medie të lëshuar nga Zyra e tij.