Arbëri

Në Shqipëri dy raste të reja në 24 orët e fundit, numri më i vogël që nga shpërthimi i pandemisë

Në Shqipëri dy raste të reja në 24 orët e fundit, numri më i vogël që nga shpërthimi i pandemisë
 

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar vetëm dy raste pozitive me COVID-19, që është numri më i ulët ditor që nga shpërthimi i pandemisë.

“Janë testuar 168 qytetarë si të dyshuar si të prekur me Covid19 dhe kanë rezultuar pozitivë 2 qytetarë, në Qarkun Durrës. Të shëruar janë 12 qytetarë”, thuhet në njoftim, përcjell TCh.