Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë celsius.