Arbëri

Mijëra vaksina shpërndahen nga ajri kundër tërbimit të kafshëve

Foto: Ilustrim
 

Sot ka nisur faza e re e shpërndarjes nga ajri të vaksinave kundër tërbimit të kafshëve, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

“Për pesë ditë radhazi, këto vaksina do të shpërndahen me aeroplanë në tërë territorin e Kosovës. Kjo është faza e pestë e fushatës së vaksinimit kundër tërbimit, si pjesë e iniciativës rajonale të kontrollit të kësaj sëmundjeje në tërë Ballkanin Perëndimor dhe do të zgjasë deri më 15 maj”, thuhet në komunikatë, transmeton KOHA.