Arbëri

Lajçak telefonon Osmanin, Hazirin e Limajn, flasin rreth përgatitjeve për dialogun Kosovë-Serbi

 

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se ka biseduar sot me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani, nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Haziri dhe kreun e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Ai përmes një postimi në Twitter ka thënë se me ta ka pasur bisedë konstruktive rreth përgatitjeve për dialogun.