Arbëri

Mustafa e quan logjikë fashiste qëndrimin e Pacollit

Mustafa e quan logjikë fashiste qëndrimin e Pacollit
 

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të deputetes së Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, në Interaktiv të KTV-së të mërkurën.

Pacolli kishte akuzuar ish-kryeministrat se kanë shkatërruar sistemin shëndetësor në vend. Ajo ka thënë se kryeministrat madje kishin kërkuar vetë trajtim jashtë vendit e madje edhe kanë dërguar familjarë për trajtim jashtë vendi. Aty ka përmendur nënën e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj dhe vetë Mustafën.