Arbëri

Thaçi ambasadorëve të QUINT-it dhe BE-së: Qytetarët kanë nevojë për një qeveri me mandat të plotë

Thaçi ambasadorëve të QUINT-it dhe BE-së: Qytetarët kanë nevojë për një qeveri me mandat të plotë
 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar të mërkurën me ambasadorët e vendeve të Quint-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, për të diskutuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë.

Siç njofton kumtesa presidenciale, në këtë takim ku të pranishëm ishin ambasadori i SHBA-së, ai i Britanisë së Madhe, i Francës, Gjermanisë dhe Italisë, si dhe Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, presidenti Thaçi i ka falënderuar të gjitha shtetet për përkrahjen që i kanë dhënë Kosovës në përballje me pandeminë e virusit COVID-19 dhe ka shprehur ngushëllime për viktimat në çdo shtet.