Arbëri

Sot mot me diell në Kosovë

Sot mot me diell në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe me rritje të lehta të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.