Arbëri

49 persona me koronavirus janë në Infektivë, përfshirë edhe infermiere

49 persona me koronavirus janë në Infektivë, përfshirë edhe infermiere

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, sipas raportit ditor, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 49 raste të konfirmuara me Covid-19.

Përmes një njoftimi në facebook nga SHSKUK, 40 raste janë në gjendje stabile, 7 raste janë në gjendje të rëndë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.