Arbëri

Sveçla dhe Risi e vlerësojnë të qetë situatën në Kosovë

 

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh koordinator i Grupit Ndërinstitucional për Menaxhimin e Incidenteve, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim gjeneral majorin Michele Risi, komandant i KFOR-it në Kosovë dhe gjeneral brigade Shawn Harris, në cilësinë e shefit të stafit.

Sipas një njoftimi të MPBAP-së, në këtë takim u bisedua lidhur me gjendjen e sigurisë në vend me rastin e përhapjes së pandemisë Covid-19, sidomos për masat e marra nga ana e Qeverisë me qëllim te parandalimit të përhapjes së mëtutjeshme të virusit.