Arbëri

Thaçi: Kurti, shkelës i rëndë i Kushtetutës

Thaçi: Kurti, shkelës i rëndë i Kushtetutës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me anë të një lidhjeje përmes Skypet, në Top Channel ka folur për krizën politike në Kosovë.

Sipas Thaçit, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, është një shkelës i rëndë i Kushtetutës, dhe sipas tij, kjo u vërtetua edhe nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese.