Arbëri

Konjufca tërheq nga misioni diplomaten Sahatqija, kërkon edhe kthimin e djalit të Dumoshit

Konjufca tërheq nga misioni diplomaten Sahatqija, kërkon edhe kthimin e djalit të Dumoshit
Foto: Koha / Arkiv

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka tërhequr nga misioni diplomatik Teuta Sahatqijën, konsulle e Përgjithshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Vendimi e MPJ-së e ka konfirmuar për KOHËN, Kreshnik Ahmeti, shefi i kabinetit të ministrit Konjufca.