Arbëri

Abdixhiku: Kosova me trend të sheshtë të lakores së koronavirusit – të vazhdojmë të kujdesemi edhe më shumë

Abdixhiku: Kosova me trend të sheshtë të lakores së koronavirusit – të vazhdojmë të kujdesemi edhe më shumë

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se lajmi më i rëndësishëm në këtë periudhë të pandemisë me koronavirusin COVID-19 është se vendi ynë vazhdon të ketë trend të sheshtë të lakores.

Përmes një postimi në Facebook, ai thotë se rritmi i rritjes s’është eksponencial dhe se beteja sot nëpër botë bëhet “mu për këtë lakore; që ajo të jetë sa më e rrafshët, sa më e sheshtë, sa më pak e pjerrët”.