Arbëri

Krasniqi: Rrena e të shkarkuarit të djeshëm nuk zgjati as 24 orë të plota

Krasniqi: Rrena e të shkarkuarit të djeshëm nuk zgjati as 24 orë të plota

Anëtari i Kryesisë së PDK-së dhe deputeti, Memli Krasniqi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se Kurti dje gënjeu disa herë se po hiqej nga pozita e kryeministrit sepse po e parandalonte një marrëveshje të fshehtë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

“Dje, në seancën e shkarkimit të tij, Albin Kurti disa herë gënjeu se po hiqej nga pozita e Kryeministrit sepse po e parandalonte një “marrëveshje të fshehtë mes Kosovës e Serbisë” dhe për këtë i akuzoi thuaja direkt SHBA-të dhe të dërguarin special të Presidentit Donald Trump, z. Richard Grenell. Kështu, në njërën anë i hidhte benzinë zjarrit anti-amerikan që e ka ndezur tash e sa vite në opinion tonë publik dhe në anën tjetër tentonte të shtirej sikur një “shpëtimtar” i Kosovës nga konspiracioni amerikan, i imagjinuar prej tij, kundër shtetit tonë. Po të mos ishte shumë i rrezikshëm ky narracion, për shkak të njerëzve të shumtë që ende i besojnë, do të ishte vetëm qesharak dhe do të meritonte tallje e asgjë më shumë”, ka shkruar Krasniqi.